Наш сайт
 Гурт "Перевесло"

Міняти прізвище чи ні?

 

Кожній нареченій, рано чи пізно доводиться стикатися з таким банальним, але неминучим явищем, як зміна прізвища.

Для когось це питання не більше ніж машинальний розпис на листку паперу, звичайна дрібниця, що не представляє жодної проблеми. Для інших це - справжнісіньке питання життя і смерті. 

Відвіку на Русі зміна прізвища свідчила про те, що дівчина, виходячи заміж, з-під опіки голови сім'ї - батька, переходила під заступництво свого чоловіка. Сучасні жінки настільки емансиповані, що це вже не так однозначно. 

На сьогоднішній день жінки все частіше прагнуть пізнати радість заміжжя якомога пізніше. На першому місці виявляються самореалізація, твердження себе як особи, кар'єра, робота, свобода, численні хобі, бажання бути незалежною і матеріально забезпеченою. 

Тому, виходячи заміж, багато хто вже має певні успіхи і заслуги, знаходить популярність свого імені, а точніше прізвища. Одні стають відомими і впізнанними, інші мають настільки обширні зв'язки в роботі, що просто не можуть дозволити собі змінити прізвище, а разом з нею загубитися для клієнтів і навколишніх людей. Мало кому хочеться починати все спочатку, з чистого листа, з нового прізвища.

А ще бувають такі випадки, коли Ви - єдина дитина в сім'ї або через відсутність хлопчиків на Вас закінчується продовження прізвища. Тому відповідальність перед всім родом предків лежить виключно на Ваших крихких плечах. А по цьому розмови про те, щоб узяти якесь інше чуже прізвище, просто не може бути в природі. 

Але і це не все. Трапляється таке, що у Вас дуже красива, звучна, рідкісна або навпаки популярна, але у будь-якому випадку саме - саме прізвище, розлучитися з яким все одно, що відмовитися від заповіданого Вам багатомільйонного спадку добрим прапрапрадедом з казкової закордонної країни. А Вашого обранця, як на зло, самі розумієте, не нагородила доля таким фамільним подарунком. 

Ось і доводиться пояснювати йому, що я, така приваблива і гарна, розумниця і красуня, просто не мислю себе з такою смішною, важко вимовляємою, немилозвучною і так далі (все це залишається за кадром) прізвищем, не дивлячись на величезну любов до тебе і бажання вийти заміж. 

Хоча, якщо ситуація оглядається на 180 градусів, і Ви просто щасливі позбавитися від свого обридлого прізвища, яке по незрозумілих причинах і законах несправедливості дісталося чомусь саме Вам. Вважайте, що крупно повезло, якщо, звичайно, майбутній обранець має можливість разом з рукою і серцем піднести Вам королівське або просто завидне прізвище. 

Тим часом, при державній реєстрації укладення шлюбу подружжю в записі акту по вибору чоловіка і дружини записується їх загальне прізвище або дошлюбне кожного з них. У свою чергу загальне прізвище подружжя може складатися не більше ніж з двох прізвищ, сполучених при написанні дефісом. 

Іншими словами, жінка може зберегти своє дівоче прізвище (те, яка вона носила до вступу до браку), або прийняти подвійне (з написанням прізвища чоловіка і своєму дівочому прізвищі через дефіс). У останньому випадку при написанні заяви в Загсі Ви повинні вказати, що бажаєте узяти подвійне прізвище. Це цілком законно згідно Сімейному кодексу України.

А ось в 40-х роках минулого століття було не все так просто. Створювати нові подвійні прізвища (зокрема, при вступі дошлюбу або при народженні дитини, якщо у кожного з подружжя залишилося своє дошлюбне прізвище) було заборонено. 

Сьогодні діти, як правило, записуються під прізвищем батька, але по особливому бажанню батьків, а також, якщо жінка не заміжня, можуть приймати прізвище матері. У разі розлучення, чоловік, що змінив своє прізвище при вступі до шлюбу на інше, має право і після розірвання шлюбу зберегти дане прізвище, або по його бажанню йому привласнюється дошлюбне прізвище.

Міняти або не міняти прізвище - особиста справа кожної людини. Незалежно від того, на якому варіанті Ви зупинилися, якщо від цього рішення Вам самим буде спокійніше і комфортніше, то яка різниця, в чому причина подібного бажання? 

А ще, на мій погляд, якщо дві люди настільки люблять, цінують і поважають один одного, що їх бажання бути одним гармонійним цілим виражається, зокрема, і загальним прізвищем, яке підкреслюватиме їх спорідненість, єдність, спільність, а разом з тим буде першим і самим безцінним сімейним талісманом.

джерело: http://bla-bla-bla.ru
Переклад: http://buket.ck.ua

Четвер, 04.03.2021, 22:06
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Плеєр
Пошук
Архів записів
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2021